Kategorie
Porady Sprzęt do gastronomi W restauracji

Wieszaki do kieliszków jako forma organizacji baru

Zamontowany w odpowiednim miejscu wieszak na kieliszki świetnie sprawdzi się zarówno w barach, jak i restauracjach. Jest to rozwiązanie, które może szczególnie przy dużym ruchu zdecydowanie usprawnić pracę i zmniejszyć ilość potłuczonego szkła. Dlatego często wykorzystuje się większą ilość tego rodzaju wieszaków, które pojawiają się nad barem i nie tylko zapewniają szkłu bezpieczeństwo, ale również w wygodny sposób je segregują. 

Jakie wieszaki do kieliszków wybrać?

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się te wykonane ze stali nierdzewnej, z uwagi na trwałość. Wieszak do kieliszków powinien również zapewniać ich wygodne przesuwanie, a stal jest materiałem bardzo gładkim, które w żaden sposób nie uszkodzi szkła i nie doprowadzi do powstania na nim rys czy innych uszkodzeń. Takie mogą się pojawić jedynie na skutek błędu ludzkiego.

Gdzie stosuje się wieszaki do kieliszków?

Są one powszechnie wykorzystywane w barach, pubach, czy wszelkiego rodzaju restauracjach. Jeśli podaje się różne trunki to ułatwiają one organizację pracy nawet kilku barmanów jednocześnie. Jest to niewątpliwie ich ogromna zaleta.  Wieszaki na kieliszki będą jednak również przydatne w sklepach,w których się je sprzedaje. Pozwolą na uniknięcie stłuczeń, umożliwią samoobsługę w większych marketach, gdzie klient sam wybierze niezbędne kieliszki. Możemy jednak wykorzystać je również w domu jeśli nasza kuchnia posiada barek i często odwiedzają nas goście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *